На виконання Плану інформаційних заходів з навчання населення ризикам щодо мінної
небезпеки на 2026 рік 26 травня в коледжі в онлайн режимі відбулась лекція з навчання
здобувачів освіти та працівників коледжу ризикам щодо мінної небезпеки.
Лекція проводилась спільно з комунальною установою Харківської обласної ради «Обласний центр підготовки громадян до національного спротиву». Було запрошено доповідача від центру – Артюха Іллю Юрійовича, інструктора (за циклами), добровольця, учасника бойових дій. З 2022 року по цей час Ілля проходить службу в Добровольчому формуванні територіальної громади «Фенікс».
Пан Ілля підготував лекцію в якій висвітлив основні тези високого рівня мінної
небезпеки, що вкрай важливо дотримуватись життєво важливих правил. Головною метою
лекції було – привернути увагу до проблеми мінної загрози, покращити поінформованість
суспільства про мінну небезпеку. Використовуючи презентацію, лектор продемонстрував, як виглядають боєприпаси, а також пояснив, як слід діяти в разі їх виявлення. У такий спосіб доповідачу вдалося підвищити рівень свідомості присутніх та зменшити ризики травмування.
Громадяни постійно повинні думати про безпеку, володіти інформацією про
вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними. Адже небезпека може бути
як явною, так і замаскованою. Це й покинута або пошкоджена військова техніка, яка може
бути замінованою, снаряди, що не розірвалися, міни-пастки, розтяжки. Більше 200
здобувачів освіти та працівників коледжу підвищили свій рівень обізнаності, як вберегти себе від вибухонебезпечних залишків війни, в яких неочікуваних місцях може чатувати небезпека, як можна розпізнати загрозу, як потрібно діяти при виявленні підозрілого предмета або боєприпасів.
Зустріч стала гарною нагодою для всіх учасників заходу ознайомитися з базовими
правилами безпечної поведінки і діям у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних
предметів. Знання та дотримання цих правил допоможе врятувати не одне життя!